Türkiye Cumhuriyeti

Cakarta Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

bos icerik
 
Tevfik K. Kemahlı
Büyükelçi
10.04.1957-03.05.1960
A. Mennan Tebelen
Büyükelçi
20.05.1960-08.12.1963
Nihat Bozkurt Erman
Büyükelçi
09.12.1963-08.09.1964
Veysel Versan
Büyükelçi
09.09.1964-08.01.1967
Hikmet Şengenç
Büyükelçi
09.01.1967-19.08.1968
Vahap Aşıroğlu
Büyükelçi
20.08.1968-20.09.1970
Daver Darende
Büyükelçi
21.09.1970-11.08.1971
Erdal Gürol
Büyükelçi
12.08.1971-29.12.1971
Semih Baran
Büyükelçi
30.12.1971-21.09.1976
Aydemir Erman
Büyükelçi
22.09.1976-25.07.1978
Haluk Kocaman
Büyükelçi
26.07.1978-14.01.1981
Pulat Y. Taced
Büyükelçi
08.03.1981-31.10.1984
Aydın Alacakaptan
Büyükelçi
02.11.1984-16.09.1986
Metin İnegöllüoğlu
Büyükelçi
30.09.1986-15.07.1989
Sencer Asena
Büyükelçi
25.07.1989-25.05.1992
Sevinç Dalyanoğlu
Büyükelçi
30.05.1992-16.03.1998
Mehmet Günay
Büyükelçi
01.04.1998-19.05.1999
Deniz Uzmen
Büyükelçi
14.06.1999-21.11.2001
Feryal Çotur Önder
Büyükelçi
29.11.2001-17.12.2005
Aydın Evirgen
Büyükelçi
28.12.2008-30.08.2010
Murat Adalı
Büyükelçi
01.12.2010-15.03.2012
Zekeriya Akçam
Büyükelçi
11.04.2012-31.05.2016